Pivní stezka v Gdaňsku

Pivní stezka v Gdaňsku

Pivní stezku je možné navštívit individuálně od 01. 11. 2023.
Získejte ceny za nasbíraná razítka.
Image
Historie gdaňského pivovarnictví se píše již stovky let.
Gdaňsk byl po staletí významným centrem výroby piva a jeho exportním klenotem bylo pivo Jopenbier. Zajímavé je, že ovlivnilo i vývoj vědy. Nebýt příjmů z vaření piva, pravděpodobně by si Jan Heweliusz nemohl dovolit astronomické výzkumy. Objevujte pivní historii Gdaňska, ochutnejte místní piva a otestujte své znalosti při řešení pivních hádanek.

Co je třeba udělat?
  1. Nainstalujte si aplikaci
  2. Vytiskněte si pivní pas (odkaz na soubor) nebo si jej vyzvedněte v turistickém informačním centru, Długi Targ 28/29 nebo v PCIT, Wały Jagiellonskie 2a.
  3. Až dorazíte na místo uvedené v aplikaci, popovídáte si s Janem Browarczykem, který vám bude vyprávět mnoho zajímavých příběhů.
  4. Až si budete objednávat pivo, požádejte o kartičku s QR kódem, naskenujte si ho a barman vám dá do pivního pasu razítko.
  5. Pas s razítky vyměníte za věcné ceny v turistických informacích (Turistické informace, Długi Targ 28/29).
Image

Restaurace na Pivní Stezce

Image

PG4

Přečtěte si více
Značku PG4 tvoříme především na základě spokojenosti našich hostů. V tancích čekají na pivomilce čtyři druhy piva a v naší kuchyni vládne princip foodpairingu, čili umění kombinování chutí. Menu bylo sestaveno tak, aby spolu pivo a jídlo ladilo a umožnilo zákazníkům plně docenit kvality tohoto spojení. Restaurace hostům nabízí útulný cihlový dvoupatrový interiér, dva bary, ale i oddělenou místnost pro ty, kteří se chtějí sejít v úzkém kruhu přátel či kolegů. Vítejte v prostoru, který je pevně zakořeněn v tradicích a historii našeho města a regionu.

Podwale Grodzkie 4
80-895 Gdańsk
e-mail: gastronomia@pg4.pl
Více informací na: www.pg4.pl
Image

PIWNICA RAJCÓW

Přečtěte si více
Piwnica Rajców je pivovar s restaurací, který se nachází v samotném srdci gdaňské čtvrti Hlavní Město, a to v podzemí historického Artušova dvora. Návštěvníci tohoto úžasného místa si pochutnají na skvělé kuchyni, ochutnají řemeslné pivo vařené v kádích a pocítí historickou atmosféru hostin, které po staletí pořádali bohatí gdaňští kupci a radní.

Długi Targ 44
80-830 Gdańsk
e-mail: restauracja@piwnicarajcowgdansk.pl   
Více informací na: www.piwnicarajcowgdansk.pl

Image

BROVARNIA HOTEL GDANSK

Přečtěte si více
Je to první restaurační pivovar v severním Polsku, který nabízí skvělá ušlechtilá piva vařená přímo v místě, ale i tradiční místní kuchyni, jejímž základem jsou čerstvé sezónní produkty. Díky původnímu interiéru a fantastické atmosféře budete v Brovarni jistě chtít strávit hezké chvíle. Nabízená piva se vaří podle bavorského zákona z roku 1516. Je to jediný gdaňský pivovar, který vaří tři druhy výborného gdaňského piva - Złoto Brovarni (světlé), Starogdańskie (černé) a Pszeniczne (pšeničné). Pokud někomu zvlášť zachutná pivo Złoto Brovarni či Starogdańskie, může jej zakoupit v litrových lahvích nebo pětilitrových soudcích. Milovníci zlatavého moku se navíc mohou zúčastnit pivního semináře, který jistě bude skvělým zpříjemněním večera v Brovarni a díky němuž se hosté dozvědí mnoho zajímavostí o vaření piva.

ul. Szafarnia 9
80-755 Gdańsk
e-mail: informacja@brovarnia.pl
na: www.brovarnia.plImage

PIWO NA PIWNEJ

Přečtěte si více
„Piwo na Piwnej“ v sobě snoubí tradici řemeslného piva a inovativní chutě koktejlů, ale zároveň slibuje nezapomenutelný chuťový zážitek jak pro místní obyvatele, tak pro turisty. Hosté si mohou vybrat z kolekce řemeslných piv, která jsou k dispozici na 12 pípách, ale i z lahvových a plechovkových piv. V nabídce jsou ty nejlepší nápoje pocházející z místních pivovarů, jako je Browar Rockmill (Gdaňsk), Amber (Bielówkowo), Browar Końska Grzywa (Rumia) a Browar Kociewski (Starogard Gdański). Správnou kvalitu piv zaručuje profesionální chladírna s pivní aparaturou, která zajišťuje ideální teplotu každého podávaného piva.

ul. Piwna 22/26
80-831 Gdańsk
e-mail: piwo@napiwnej.pl
Více informací na: https://www.facebook.com/PiwoNaPiwne