Trojměstí. Gdaňsk | Sopoty | Gdyně

Trojměstí. Gdaňsk | Sopoty | Gdyně

Pomořansko - jeden z nejmalebnějším regionů v Polsku - se nachází v severní části země na pobřeží Baltského moře. Kultura, tradice a bohatá historie zde vytvářejí neopakovatelnou atmosféru a takřka neohraničené možnosti trávení času a aktivní incomingové nabídky.

Jsme blíž než si myslíte. Začněte své dobrodružství v Gdaňsku.

Cesta po regionu určitě začněte v Gdaňsku, ale nezapomeňte, že Gdaňsk je součástí větší aglomerace zvané Trojměstí. Jde o hovorový výraz označující moderní a dynamické souměstí, které tvoří tři města - Gdaňsk, Sopoty a Gdyně. Tři různé organizmy, historie, příběhy a tváře tvoří jeden spojený harmonický celek, který nenajdete nejen v Polsku ale ani nikde v Evropě.

Gdaňsk je srdcem a hlavním městem regionu. Tisícileté město ležící na řece Motlavě se díky své bouřlivé historii zapsalo do dějin Evropy i světa. Město svobody, solidarity a kultury. Právě zde se snoubí tradice se současností a umění jsou plné ulice.

Sopoty - klidné město, ale i módní lázně plné života s bohatou nabídkou spa a wellness. Slavná ulice Monte Casino s módními kluby, restauracemi a kavárnami končí na nejdelším dřevěném mole v Evropě, jež se zakusuje hluboko do Gdaňského zálivu.

Gdyně - nejmladší součást aglomerace. Město otevřené inovacím a obchodu, ale zároveň silně spoutané s mořskou tradicí. Hlavní město polského námořnictva, přístav plný největších světových plachetnic, ale i nesporné hlavní město evropského modernizmu.

Gdyně je nejen místem mezinárodních sportovních a hudebních akcí, ale také nákupů a místních gastronomických specialit. 

Vítejte v Pomořansku!

Doporučené atrakce

Muzeum Bursztynu

Gdańsk

Muzeum II Wojny Światowej

Gdańsk

Hevelianum

Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk

Narodowe Muzeum Morskie

Gdańsk

Molo Sopot

Sopot

Muzeum Sopotu

Sopot

Grodzisko

Sopot

Premium Yachting

Sopot | Gdańsk

Experyment

Gdynia

Muzeum Marynarki Wojennej

Gdynia

Muzeum Emigracji

Gdynia

Akwarium Gdyńskie

Gdynia

Faktoria

Pruszcz Gdański

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Gdańsk

Prana SPA

Gdańsk

Five Senses

Gdańsk

Thao Thai

Gdańsk

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Gdańsk